7 Rajd Pojazdów Zabytkowych „Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich”

W ostatnią sobotę września odbył się 7 Rajd Pojazdów Zabytkowych „Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich”. Prócz Pleszewa, Witaszyc oraz Koźmina Wlkp., gdzie odbyło się zakończenie rajdu, ponad 70 automobili zaprezentowało się w Parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Mogliśmy zobaczyć znane marki , takie jak: Mercedesa, Volkswagena czy Chevroleta. Najstarszymi pojazdami rajdu były: Citroen z 1926 r., Fiat z 1928 r. oraz 3 Jeepy Willisa z 1942 i 1943 r. Niektórzy uczestnicy rajdu nie tylko zadbali o wygląd swoich samochodów, ale również przebierali się w stroje z epoki, z której pochodziły ich samochody lub pasujące do charakteru auta. Zwiedzający mogli przyjrzeć się z bliska bardzo ciekawym i unikatowym modelom oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie, z czego wielu pasjonatów zabytkowej motoryzacji skorzystało.