Biesiada „Choć jestem Seniorem to żyję z humorem”

Zapomnieć o troskach, spotkać się w gronie znajomych i dobrze się bawić – taki był cel Biesiady zorganizowanej 14 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy, na którą przybyło około 200 seniorów. Gości powitała przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów koło nr 1 w Dobrzycy Stefania Kaczmarek oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Wojciech Maniak, który tego dnia wcielił się w rolę konferansjera. Seniorów odwiedzili: Starosta pleszewski Maciej Wasielewski, sekretarz gminy Dobrzyca Ewa Wasielewska, prezes  Banku Spółdzielczego Grażyna Palczewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Dobrzycy Zenon Lisiak oraz radna miasta i gminy Dobrzyca Maria Ciesielczyk. Na scenie zaprezentowały się zespoły, m. in.: „Zawsze Młodzi” z Jarocina, „Żeński Chór Echo” z Pleszewa, „Złota Jesień” z Jaraczewa, „Aktywni” z Rozdrażewa, „Pogodni” z Krotoszyna, „Maki Chabry” z Gizałek, „Jawor” z Pogorzeli oraz „Kapela znad Prosny”. Organizatorom Biesiady przygrywała kapela „Żychlinioki”. Zabawa była wspaniała, a goście zadowoleni. Dowodem na to ma być powtórka – za rok.