Gabriel Fleszar oraz zespół teatralny „Grupa T” w Dobrzycy

W marcu w ramach profilaktyki uzależnień w Gminnym Centrum Kultury dla uczniów Gimnazjum w Dobrzycy odbył się koncert, którego gościem był Gabriel  Fleszar, z kolei uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrzycy odwiedził zespół teatralny „Grupa T” z Torunia.

Gabriel Fleszar, muzyk i aktor,  znany z głównej roli w filmie „Sezon na leszcza” na początku spotkania wykonał swój największy przebój pt. „Kropla deszczu”. Następnie opowiedział kilka historii ze swojego  życia i swoich bliskich, w których pierwszoplanowe role odgrywały różne środki odurzające. Miał styczność z narkomanami i alkoholikami. Sam również był osobą uzależnioną od papierosów. Fleszar wspomniał również o nałogu XXI wieku, jakim jest uzależnienie od komputera.

Część mówiona była przeplatana muzyką. Koncert profilaktyczny zakończyło wykonanie utworu pt. „Wolność”.  Spotkanie to miało na celu uzmysłowić młodzieży, jakie konsekwencje niosą ze sobą nałogi oraz jaką wartość dla człowieka mają właściwie dokonywane wybory.

Aktorzy „Grupy T” z Torunia wystawili spektakl profilaktyczny pod nazwą „Sieciaki” propagujący bezpieczeństwo dzieci  w sieci. W spektaklu poruszono problem cyberprzemocy – coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez Internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. Promowano natomiast zdrowy styl życia czyli dużo ruchu i przebywanie na świeżym powietrzu.

Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy zagwarantowały niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego jak i dorosłego widza.