III wystawa w cyklu „MAM PASJĘ” – Sławomir Kasprzak

Pan Sławomir ma 40 lat, jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, a od 11 lat mieszkańcem Dobrzycy. Po pracy uwielbia zaszyć się w swoim warsztacie i tworzyć w drewnie. Lubi dąb, buk, lipę, olchę, sosnę. Wszystko w zależności od tego, co ma powstać: płaskorzeźba, lampa czy tarcza dla Bractwa Strzeleckiego. Projekty płaskorzeźb powstają najpierw na papierze jako szkice. Następny etap to „przerzucenie” ich do komputera, gdzie powstaje projekt wstępny. Same kształty pan Sławomir wycina i obrabia na trzyosiowej frezarce. Wykończenie i nadanie estetycznego wyglądu to już praca ręczna: dopasowywanie, sklejanie, malowanie, lakierowanie, aż do wymarzonego efektu końcowego.