IV wystawa w cyklu „MAM PASJĘ” – JAGODA MAĆKOWIAK

Jagoda ma dziewięć lat , uczy się w  klasie II  w Szkole Podstawowej w Lutyni . Teczkę jej prac przywiozła do nas pani Lidia Adamek – Pawłowska, wychowawczyni dziewczynki. Pani Lidia twierdzi, że Jagoda to dobra uczennica ,bardzo grzeczna i spokojna. W roku szkolnym 2017/2018 chętnie brała udział w zajęciach plastycznych, które odbywały się w lutyńskiej szkole. W  chwili obecnej zajęcia już się nie odbywają, ale Jagoda każdą wolną chwilę wykorzystuje żeby rysować. Koleżanki i koledzy ze szkoły przy okazji każdego konkursu plastycznego ze stoickim spokojem twierdzą, że na pewno Jagoda będzie autorką najpiękniejszej pracy. Ale nie mają jej tego za złe, wręcz przeciwnie, często w czasie przerw proszą aby szybko coś dla nich narysowała. A Jagoda siada i po prostu rysuje, za co jest chwalona i podziwiana. Wszystkie słowa uznania przyjmuje z nieśmiałością i jakby zdziwieniem. Przecież ona tylko rysuje, nic więcej. Mama Jagody zdradziła nam, że od jakiegoś czasu namawia córkę która do tej pory najczęściej  rysowała ołówkiem, aby zaczęła używać farb i kredek. Właśnie dlatego prace Jagody zmieniają się od niedawna na kolorowe.