Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Festyn Integracyjny

Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz XII Festyn Integracyjny uświetnił występ Libera oraz zespołu NO NAME.

Na dobrzyckiej scenie wystąpiło 23 wykonawców Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Niektórzy wystąpili solo, inni w duetach. Warsztaty muzyczne i próby z zespołem MONROE trwały od czwartku. Wszyscy zaśpiewali wspaniale. Jury, w składzie Lidia Parysek, Renata Mąkowska, Maciej Przybyłek oraz Jarosław Pietrzak, przyznało: nagrodę specjalną Złoty Klucz Wiolinowy Aleksandrze Daukszewicz za wykonanie utworu „Zapomniany”, I miejsce wyśpiewał duet: Katarzyna Roszak i Robert Guździoł piosenką „Barcelona”, II miejsce zdobył zespół Podzamek Boy`s w składzie Andrzej Walczak i Jan Wiśniewski za utwór „Jesteś szalona”, III miejsce zdobyła Honorata Frankiewicz, która nie tylko ślicznie wykonała piosenkę „Nie wybocym”, ale również przygotowała na tą okazję specjalny strój, IV miejsce wyśpiewali chłopaki z Formacji MOW z Marszewa, w składzie: Karol Małkowski, Krzysztof Białek oraz Łukasz Janasz , którzy skomponowali własny utwór pt. „Sen”. Jury przyznało również wyróżnienie Przemysławowi Biniakowi za wykonanie utworu grupy Dżem „Wehikuł czasu”. Atmosfera konkursu była niesamowita. Nie zabrakło wielu uśmiechów jak i łez szczęścia. A to wszystko dzięki uczestnikom jak i prowadzącemu Tobiaszowi, który przyjechał do nas aż ze Szczecina.

Po zakończeniu konkursu Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej na scenie zaprezentowała się grupa teatralna pod kierownictwem Lidii Parysek, która przedstawiła spektakl „Czarownice robią prawo jazdy”, następnie wystąpił zespół dziecięco-młodzieżowy z Fabianowa oraz uczestniczki Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej VOCALIADA.

Gwiazdą wieczoru był Liber, który przywiózł ze sobą dwie uczestniczki Bitwy na głosy Monikę Wieczorek z Jarocina oraz Martę Zarembę z Nowego Tomyśla. Dużą niespodzianką był występ na scenie razem z Liberem dwóch dobrzyckich dziewczyn Natalii Pawłowskiej, która wykonała utwór „Wszystkiego na raz” oraz Julity Balcer, która zaśpiewała piosenkę pt.„Nie patrzę w dół”. Dużą atrakcją była również możliwość zdobycia autografu Libera, z której wielu skorzystało.

Wieczór zakończył występ zespołu NO NAME.