„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015” w Dobrzycy

Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrzycywe wrześniu br. przystąpiła do programu dotacyjnego Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i pozyskała 28 150 zł na zakup komputerów dla dobrzyckiej biblioteki i jej filii w Koźmińcu i w Sośnicy.
Celem programu było podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line.
Zgodnie z złożeniem projektu zakupiono 8. nowych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym, w tym 3 zestawy uzupełnione o urządzenia wielofunkcyjne.
Nowy sprzęt przyczyni się do stworzenia bardziej atrakcyjnej oferty usługowej bibliotek, poprawi jakość zajęć komputerowych oferowanych różnym grupom użytkowników. Zwiększy również komfort korzystania z Internetu, a przez to sprawniejsze i szybsze uzyskiwanie różnorodnych informacji i korzystanie z zasobów elektronicznych bibliotek w całym kraju.
Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 33 150 zł.