Laureaci konkursu na „Najpiękniejszą bombkę choinkową”

Konkurs „Najpiękniejsza Bombka Choinkowa” ogłoszony przez gminną Bibliotekę Publiczną w Dobrzycy został rozstrzygnięty. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 17 grudnia w czytelni biblioteki. Komisja konkursowa oceniła 85 przepięknych, wykonanych z różnych materiałów i różnymi technikami prac w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami zostali:

W kategorii I – Przedszkolaki:

I miejsce grupie „Jeżyki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy

I miejsce grupie „Krasnale” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy

II miejsce grupie „Zajączki” z Przedszkola Publicznego w Galewa

III miejsce grupie „Biedroneczki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy

Wyróżnienie grupie „Kotki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy

Wyróżnienie grupie „Żabki” z Przedszkola Publicznego w Lutyni

Wyróżnienie grupie „Wesołe Krasnale” z Przedszkola Publicznego w Lutyni

W kategorii II – Szkoły Podstawowe, klasy I-IV:

I miejsce Maciej Bruzi  – SP w Lutyni

II miejsce Kinga Mazur – SP w Dobrzycy

II miejsce Wiktoria Mrozińska – SP w Koźmińcu

III miejsce Kacper Berdziński – SP w Karminie

III miejsce Barbara Maciejewska – SP w Dobrzycy

Wyróżnienie dla Kacpra Włodarka – SP w Lutyni

Wyróżnienie dla Oliwii Kaźmierczak – SP w Lutyni

Wyróżnienie dla Zuzanny Mazur – SP w Dobrzycy

Wyróżnienie dla Szymona Prządki – SP w Karminie

W kategorii III – Szkoły Podstawowe, klasy V-VIII :

I miejsce Michalina Maniak – SP w Dobrzycy

II miejsce Milena Janicka – SP w Lutyni

II miejsce Piotr Kaczmarek – SP w Dobrzycy

III miejsce Maksymilian Koszela – SP w Koźmińcu

Wszystkie nagrody w kategorii I ufundował Bank Spółdzielczy w Dobrzycy, pozostałe organizator. Wręczali je Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Dobrzycy pani Grażyna Palczewska oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy pan Wojciech Maniak. Pani prezes została uhonorowana tytułem „Przyjaciel Biblioteki”, za wspieranie biblioteki we wszystkich jej działaniach, pracę w komisjach konkursowych i wsparcie finansowe w zakupie nagród dla uczestników konkursów i wydarzeń kulturalnych. Uroczystość uświetniły występy wokalne dziewcząt doskonalących swoje umiejętności w Gminnym Centrum Kultury: Amelii Królik, Nadii Majnert, Tamary Wieczorek i Julii Zimnej. Wiersz „Magiczne bombki” recytowała Kinga Mazur. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.