Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Młodzieżowych „AleMuzaFest”

17 września na Błoniach w Krotoszynie odbył się I Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Młodzieżowych AleMuzaFest. Organizatorami imprezy było Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, Biblioteka Jarocin oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli. 11 zespołów z 4 powiatów (pleszewskiego, jarocińskiego, gostyńskiego oraz krotoszyńskiego) walczyło o główną nagrodę – czek na 1500 zł oraz bon upominkowy na nagranie singla w profesjonalnym studiu nagrań.  Za pozostałe miejsca przygotowano czek na 1000 zł i na 500 zł.Przegląd poprowadził Tobiasz Carewicz.

Uczestnicy prezentowali kolejno po 2 utwory m.in.: Ciemny Żyrandol, Chór Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu „LOGOS”, Projekt RKR, Siostry Kozłowskie, ARTIFEX, ZESPÓŁ MUZYKI IRLANDZKIEJ, SUMMER, Thumbnail, Emergency Plan, FALSE EXPERIENCE, ANTARI FOG MACHINE.

W zaciętej rywalizacji zwyciężył ostatecznie zespół z powiatu krotoszyńskiego False Experience, który gra muzykę hardrockową, Werdyktem jury zespół Thumbnail zajął II miejsce (powiat jarociński), a III Antari Fog Machine (powiat gostyński). Organizatorzy przygotowali dodatkową nagrodę wycieczkę do Brukseli (ufundowaną przez Posła do PE Andrzeja Grzyba), którą zdobył energiczny zespół Emergency Plan (powiaty jarociński).