O GCK

Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy z siedzibą przy ul. Koźmińskiej 10

Zostało powołane w 2001 roku uchwałą Rady Gminy. W skład Gminnego Centrum Kultury wchodzi Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna, która posiada swoje filie w Koźmińcu i Sośnicy. Podstawowym celem działalności GCK jest tworzenie i upowszechnianie kultury oraz pozyskiwanie i przygotowanie społeczności do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Oferta Gminnego Centrum Kultury skierowana jest do wszystkich grup społecznych i wiekowych. Wydarzenia kulturalne organizowane przez placówkę odbywają się w siedzibie instytucji w Dobrzycy, a także w plenerze.

Podstawowym zakresem działalności Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy jest:

1. Rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych oraz czytelniczych.
  2. Organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę oraz czytelnictwo.
  3. Stwarzanie warunków dla rozwoju sekcji artystycznych, m. in. sekcji śpiewu, sekcji gry na instrumentach, sekcji teatralnej, sekcji plastycznej oraz sekcji tanecznej.
  4. Organizowanie imprez kulturalnych, rozrywkowych, okazjonalnych i masowych takich jak: koncerty, spektakle, festiwale, przeglądy, konkursy, wystawy, spotkania, zabawy.
  5. Poszerzenie kontaktów oraz współpracy z ościennymi placówkami, z Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, a także z instytucjami kultury z kraju i zagranicy.
  6. Pomoc merytoryczna, artystyczna, sprzętowa w organizacji uroczystości, świąt państwowych, gminnych i wszelkich innych wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie gminy.
  7. Promowanie wiedzy o regionie i kulturze.
  8. Budowanie więzi międzypokoleniowej poprzez integrację osób starszych ze środowiskiem i najbliższym otoczeniem.

Działalność GCK

Pracownicy: