Ogólnopolskie Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Festyn Integracyjny

Radość, podekscytowanie, satysfakcja i wzruszenie  – takie uczucia wzbudził kolejny przegląd Ogólnopolskich Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Dobrzycy.

Prowadzący imprezę Tobiasz Carewicz swoim wypowiedziami potęgował poziom podekscytowania  i oczekiwania na występy uczestników Konfrontacji.  Repertuar, przygotowany przez zaproszone ośrodki, stowarzyszeni i organizacje, był różnorodny. Mieliśmy okazję, między innymi, posłuchać piosenek zespołu IRA „Ona jest ze snu”, Enej „Zbudujemy dom”, Maryli Rodowicz „Wszyscy chcą kochać” czy Seweryna Krajewskiego „Wielka miłość”.

Wszyscy wykonawcy wykazali się ogromnym talentem. Jury w składzie: Leszek Kaczmarek, Michał Konieczny, Jarosław Pietrzak oraz Norbert Radomski przyznało następujące miejsca:

Złoty Klucz Wiolinowy – Oliwii Wasilewskiej  za utwór, który wszystkich wzruszył i podbił serca widowni, a mianowicie  „List do Boga” Czesława Kruczka

I miejsce – MOW Dobre Chłopaki w składzie: Karol Małkowski i Krzysztof Białek za     utwór :Przepraszam”

II miejsce – Sławomir Gramała za piosenkę „Utulę cię do snu”

III miejsce – Aleksandra Daukszewicz, za utwór  Andrzeja Piasecznego „Imię deszczu”

Wyróżnienie  przypadło : ”Rozśpiewanym Marką” Markowi Herbikowi oraz Markowi Baranowskiemu, którzy zaśpiewali „Mój jest ten kawałek podłogi”.

W tym roku również członkowie zespołu MONROE, którzy przygotowują i akompaniują uczestnikom podczas prób i konkursu finałowego, przyznało własną statuetkę Ewie Serbiak, za wykonanie piosenki „Zapytaj mnie o to kochany”.

Dodatkową statuetkę i dyplom otrzymał Sławomir Gramała z okazji jubileuszu 20 – lecia występów estradowych. Sławek śpiewa i występuje na scenie już od 20 lat. Zaczął  w wieku  lat 16. Kibicuje mu cała rodzina i znajomi. Sławek może pochwic się również piękną Kroniką, ze zdjęciami, wycinkami z gazet oraz  opisami wszystkich imprez, w których brał udział.

Atmosfera tegorocznych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej była fantastyczna i niepowtarzalna, a to za sporawą wszystkich niezwykłych wykonawców, pomocnych wolontariuszy oraz wspaniałej i żywo reagującej publiczności.

Po zakończeniu konkursu finałowego Konfrontacji na scenie wystąpił nowy, bo grający od  marca, dobrzycki zespół SUMMER. Grupa taneczna działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy, prowadzona przez Ewę Latusz, zaprezentowała pokaz taneczny m. in. zorbę, walca oraz tarantellę, natomiast grupa z Fabianowa zatańczyła poleczkę, a taniec belgijski wykonali wszyscy wspólnie wraz z publicznościa. Na zakończenie tego wspaniałego dnia pokaz swoich umiejętności magicznych dał iluzjonista CARLOS.