Piratka Kira w dobrzyckiej bibliotece

Do zaginionej wyspy na której ukryty jest skarb, wraz z piratką Kirą dotarło 60. uczniów ze Szkół Podstawowych w Lutyni i Koźmińcu. Jak sobie tam poradzić bez WiFi? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz?  Z pomocą przybywa nowy znajomy- Tygrys. Prowadzi Kirę do Starszego Wyspy- Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Ten przekazuje jej pewien rebus. Kira próbuje  rozwiązać go wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis Książnica. Cóż to jest? Co to za miejsce… I gdzie ukryty jest skarb? Na wszystkie te pytania odpowiedzieli naszym gościom aktorzy krakowskiego Teatru „Maska” w spektaklu „ PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA …bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi”.

Bajka promowała czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu w sposób który dostarczył młodym widzom wielu emocji, odrobiny strachu i wielkiej dawki radości, śmiechu, a nawet okazji do tańca.

Wkrótce w Dobrzycy

• Nie 8/25/2019: Dożynki Wiejskie w Fabianowie
  • Nie 9/1/2019: Dożynki Powiatowe
  • Nie 9/1/2019: Konkurs Kulinarny \"Smaki Regionów Południowej Wielkopolski\"
  • Nie 9/8/2019: Rajd Pojazdów Zabytkowych
  • Wto 10/15/2019: Przegląd piosenki przedszkolaków \"Śpiewające Krasnale\"

Podążaj za nami!

Nie zapomnij polubić nas na Facebook. Znajdziesz tam dużo więcej!