Starostowie Dożynek Gminy Dobrzyca 2021

Starościna Dożynek Gminnych Gminy Dobrzyca 2021 – Mariola Glinkowska

Mariola Glinkowska

Ma 49 lat i wykształcenie rolnicze. Wraz z mężem Janem mieszka w Galewie. Państwo Glinkowscy mają pięcioro dzieci: Adrian 31 lat, Angelika 29 lat, Agnieszka 28 lat, Jan 17 lat i Zuzanna 15 lat. Wspólnie prowadzą 8 ha gospodarstwo, które przejęli po rodzicach pana Jana w 1992 roku. Gospodarstwo państwa Glinkowskich specjalizuje się w produkcji roślinnej i hodowli trzody chlewnej w cyklu otwartym. Właściciele posiadają podstawowy park maszynowy do pracy w gospodarstwie, w tym ciągnik rolniczy CASE JX 90. Pani Mariola interesuje się Moje pracą w ogrodzie i przy kwiatach. W wolnym czasie lubi spędzać czas wraz ze swoimi wnuczkami: Wiktorią, Natalką i Marcelinką.

Starosta Dożynek Gminnych Gminy Dobrzyca 2021 – Stanisław Szemendera

Stanisław Szemendera

Ma 65 lat, mieszka w Izbicznie i posiada wykształcenie rolnicze. Pan Stanisław razem z żoną Grażyną prowadził 30 hektarowe gospodarstwo, które zostało przekazane synowi. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej, uprawie truskawek, rzepaku oraz zbóż. Państwo Szemendera mają czworo dzieci. Pan Stanisław udziela się społecznie w OSP w Izbicznie, był radnym Gminy Dobrzyca, zasiadał w zarządzie Banku Spółdzielczego oraz innych organizacjach. W wolnych chwilach zwiedza Polskę oraz inne kraje. Pasjonuje się sportem.