Teatr „Maska” w dobrzyckiej bibliotece

11 grudnia dobrzycką bibliotekę odwiedził krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie ze szkół podstawowych z Dobrzycy, Galewa oraz Karmina. Tym razem aktorów teatru mogliśmy zobaczyć w bajce „Świąteczny dar – magia i czar” –  pouczającej opowieści o marzeniach, odwadze i przyjaźni, osadzonej w bajecznej, zimowej scenerii.

Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa wyglądania przez okno w oczekiwaniu na św. Mikołaja? Wtedy pojawia się uczucie niepewności, czy byliśmy wystarczająco grzeczni, żeby dostać prezenty. Mały Tygrysek i jego przyjaciele zabrali najmłodszych w wyprawę pełną przygód i odkryć, przypominając przy tym czym jest dobro, przyjaźń i uczciwość. Spektakl wprowadził uczestników w magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.