VII Letnia Spartakiada Wsi Gminy Dobrzyca

W VII Letniej Spartakiadzie Wsi Gminy Dobrzyca, która odbyła się na boisku szkolnym w Lutyni, uczestniczyło 13 sołectw. Imprezę na boisku w Lutyni prowadził dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy Wojciech Maniak. Na drużyny czekało dziesięć konkurencji, m.in. rzut beretem, bieg w nartach, unoszenie worka ze zbożem, wyścig na kastach od piwa, przeciąganie ciągnika rolniczego, rodeo czy jazda na tratwie…

Po zliczeniu zdobytych w każdej konkurencji punktów bezkonkurencyjny okazał się Karminiec, który w nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymał puchar wójta gminy Jarosława Pietrzaka i nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł. Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli sołectwo Lutynia. Czek na kwotę 500 zł wręczył członek zarządu BS w Dobrzycy Stanisław Szymandera. Sołtys Lutyni pieniądze przekazał na działalność miejscowej szkoły. Trzeci na podium znalazł się Koźminiec. Drużyna z rąk sponsora Mirosława Kota – właściciel firmy „Agromix” z Dobrzycy otrzymała czek na 300 złotych.

Kolejne miejsca zajęli: Izbiczno, Strzyżew, Karminek, Dobrzyca, Trzebowa, Fabianów, Polskie Olędry, Czarnuszka, Sośnica i Galew. Drużyny spoza podium otrzymały piłki do koszykówki i siatkówki. Dyplomy i nagrody przedstawicielom sołectw wręczyli: wójt Jarosław Pietrzak i wicewójt Ewa Wasielewska.

Podczas imprezy turniej wsi można było zakupić cegiełki, z których dochód przekazany został na stowarzyszenie prowadzące szkołę w Lutyni. Spróbować można było także za darmo grochówki. Sportowe zmagania sołectw zakończyła zabawa taneczna pod chmurką.