VII WYSTAWA W CYKLU „MAM PASJĘ” – MAŁGORZATA CISZAK

Pani Małgorzata mieszka w Dobrzycy, jest technikiem technologii żywienia, ma męża Michała i dwoje dzieci, Amelię oraz Oliwiera.

Od około sześciu lat rysuje, chociaż artystyczną duszą była od kiedy tylko sięga pamięcią. Zawsze lubiła rysować, malować, grać. Kiedy kończyła szkołę podstawową, najbliższe liceum plastyczne znajdowało się w Poznaniu.  W związku z tym nawet nie myślała o kontynuowaniu edukacji tak daleko od domu. Ze względu na stan zdrowia córki musiała zrezygnować z pracy zawodowej i zostać w domu. To wtedy zaczęła rysować. Jest samoukiem, rysuje tak jak czuje, a nie jak nakazuje „sztuka rysowania”. Czas poświęcony tworzeniu jest czasem tylko dla niej, wtedy może oderwać się od codziennych spraw, odprężyć i zrobić coś tylko dla siebie. Bardzo krytycznie nastawiona do swojego rysowania szczerze zdziwiła się  , że rodzina i znajomi bardzo chwalą jej prace, a nawet proszą aby narysować coś specjalnie dla nich. Od jakiegoś czasu chętnie oddaje swoje szkice na licytacje, z których dochód przeznaczany jest na potrzeby dzieci, także jako nagrody rzeczowe, np. na Bal Kopernika. Dlatego tak do końca nie wie, gdzie docierają jej prace, i kto na nie spogląda w zaciszu swojego domu. Mural otaczający plac zabaw przedszkola w Nowym Świecie to również jej dzieło.