VIII Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi Gminy Dobrzyca

Gospodarzem tegorocznej Spartakiady było sołectwo Sośnica. Do rywalizacji  i wspólnej zabawy przystąpiło 12 sołectw: Dobrzyca, Nowy Świat, Izbiczno, Trzebowa, Sośnica, Lutynia, Fabianów, Karmin, Karminek, Karminiec, Koźminiec i Strzyżew.

Wśród występujących drużyn zostało rozegranych 10 rozmaitych sportowych konkurencji,  m. in. „unoszenie worka ze zbożem”  oraz „przeciąganie ciągnika na czas”, w której najlepiej wypadła miejscowość Sośnica, w konkurencji „wyścig na kastach od piwa” i „przenoszenie partnera”   dominowała Trzebowa, Izbiczno natomiast najlepiej zaprezentowało się w konkurencjach grupowych takich jak „tratwa”  oraz „bieg w nartach”, w „dwuboju strzeleckim”, gdzie panowie strzelali z wiatrówki, a panie rzucały lotkami do tarczy najlepiej wypadła para z  Karminka, w konkurencji „bieg w workach” najlepsi byli przedstawiciele Koźmińca, natomiast mieszkaniec  Fabianowa najdalej „rzucił beretem”, a mieszkaniec Dobrzycy najszybciej „wypił piwo przez słomkę”.  Nie zabrakło również widzów, którzy okrzykami i oklaskami dopingowali przedstawicieli  swoich miejscowości. Turniejowe zadania przebiegały sprawnie, przy dobrych humorach, wielkim sercu do walki oraz ogromny zaangażowaniu zarówno reprezentantów poszczególnych wsi jak i organizatorów.

Po podliczeniu punktów wszystkich konkurencji najlepsze okazało się sołectwo Trzebowa. II miejsce zajęło sołectwo  Karminiec, a III miejsce – Izbiczno. Gospodarze VIII letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi Gminy Dobrzyca zajęli miejsce IV. Każde z sołectw otrzymało pamiątkowy dyplom i puchar, które wręczyli przedstawiciele Gminy Burmistrz Jarosław Pietrzak oraz  Ewa Wasielewska.

Zmagania turniejowe zakończyła zabawa taneczna przy DJ.