XI WIRTUALNA WYSTAWA W CYKLU „MAM PASJĘ” – ANNA MARSZAŁEK

Ania mieszka w Dobrzycy i jest uczennicą klasy 6. miejscowej szkoły podstawowej. Jej ulubione przedmioty to język polski, historia i geografia, uczy się grać na gitarze, interesuje się japońską kulturą i historią, uwielbia jeździć na rolkach, kocha morze. Rysować lubi od zawsze. Od zawsze też lubi czytać książki, zwłaszcza te z wątkami fantazy, historycznymi czy kryminalnymi. W naszej bibliotece pojawiła się jako przedszkolak i jest z nami nadal. Skromna i krytyczna  wobec siebie oraz swoich prac, pomimo częstych spotkań, również przy wystawach z cyklu „Mam pasję”, nigdy nie pochwaliła się nam, że tak pięknie rysuje. Ponieważ klasy szóste w czasie zajęć praktycznych muszą poznać haft krzyżykowy, pani Iwona Cierniak przyprowadziła do nas klasę Ani. Uczniowie mogli obejrzeć prace pani Elżbiety Kawały, która jest specjalistką i pasjonatką tego właśnie haftu. Przy tej okazji pani Iwona opowiedziała nam o talencie i pasji Ani – stąd już pozostał tylko mały krok do naszej wystawy. Ania eksperymentuje z markerami, kredkami, farbami. Każdą wolną chwilę, a ze względu na szerokie zainteresowania i zamiłowanie do czytania, jest ich niewiele, poświęca na rysowanie. Kieszonkowe wydaje na wszystko to, co jest jej potrzebne do realizowania tej właśnie pasji.