XVI Edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy w dobrzyckiej bibliotece publicznej

Dnia 23 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyła się XVI edycja gminnego turnieju wiedzy z cyklu „Ziemia Dobrzycka Moja Mała Ojczyzna” przygotowana tradycyjnie już we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Dobrzyckiej.

Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „100. rocznica Powstania Wielkopolskiego”.

Był on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy.

Liczba uczestników była limitowana, a w dobrzyckiej bibliotece rywalizowali ze sobą zwycięzcy eliminacji szkolnych z Dobrzycy, Koźmińca i Lutyni.

Uczestnicy odpowiadali pisemnie na 20 pytań przygotowanych w formie testu, w którym musieli wykazać się znajomością materiałów zamieszczonych w zestawieniu bibliograficznym.

Padły m.in. pytania o to, kiedy w Dobrzycy zaczęto formować Straż Ludową, ilu mężczyzn z dobrzyckiej parafii poszło do powstania, czy, kto pełnił w Dobrzycy obowiązki burmistrza po objęciu w mieście władzy przez Polaków.

Zwycięzcami zostali :

I       Sandra Blandzi                      SP w Lutyni

II     Aleksandra Pawlak                SP w Dobrzycy

III    Michalina Wojciechowska    SP w Lutyni

Dyplomy i nagrody laureatom oraz uczestnikom wręczał prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyckiej pan Kazimierz Balcer.