27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczna kwesta w Gminie Dobrzyca przyniosła Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy 18 403, 53 złotych, 46,90 euro, 1 dolara, kuny i funty co jest wynikiem lepszym niż w latach poprzednich. Na nasze ulice wyszło ponad 50. wolontariuszy. Do ich puszek hojni mieszkańcy wrzucili 11 544, 49 złotych. Licytacja, którą w Oranżerii Muzeum Ziemiaństwa poprowadził Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Wojciech Maniak, przyniosła 5 031, 33 złotych. Pod młotek poszły: rower, ufundowany przez państwa Orłowskich z Dobrzycy, tort, babeczki. Dużą popularnością cieszyły się gadżety z serduszkiem: koszulki, kalendarze, piłki, pendrivy. Imprezę umilały występy dzieci i  młodzieży ze szkół w Dobrzycy i Lutyni, a także zespół Summer. Dodatkowo 600,00 złotych zebrano w czasie trwania turnieju piłki nożnej i siatkowej. Wielkie kwestowanie zakończyło się o godzinie 19.00 tradycyjnym „Światełkiem do nieba”. W czasie 27. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze dla małych dzieci. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.