Gminne Święto Plonów Dobrzyca `2015

30 sierpnia w kościele parafialnym p.w. Św. Tekli w Dobrzycy od mszy św. dziękczynnej rozpoczęło się Gminne Święto Plonów, podczas której mieszkańcy podziękowali Bogu za udane plony i złożyli dary dożynkowe. Po mszy św., w barwnym korowodzie, procesja z wieńcami udała się na plac przy hali widowiskowo – sportowej na ul. Szkolną.
Starostowie dożynek – Elżbieta Szymczak i Andrzej Chałupniczak przekazali tradycyjny bochen chleba Burmistrzowi Dobrzycy Jarosławowi Pietrzakowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Witalisowi Półrolniczakowi, który został rozdzielony wśród przybyłych na uroczystości.
Orkiestra dęta pod batutą Tadeusza Szajdy oraz występy dzieci i młodzieży z gminnych szkół zapoczątkował rozrywkową część uroczystości.
Koncerty rozpoczęły się od występu słowackiego zespołu folklorystycznego „Briźecky”. Na deskach sceny mogliśmy również zobaczyć kapelę ludową „Z Klina”. Ale największy entuzjazm wzbudził występ zespołu Belfast, w repertuarze których usłyszeć można było popularne piosenki Boney M, m.in.: One Way Ticket, Rivers of Babylon czy Sunny.
Między występami rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy, a wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbować pysznego placka drożdżowego, a także skosztować grochówki oraz chleba ze smalcem i ogórkiem.
Uroczystości zakończyły się zabawą, do której przygrywał DJ Beatman.