IX Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi Gminy Dobrzyca

W ostatnią niedzielę czerwca w Karminie odbyła się  IX Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi Gminy Dobrzyca,  którego organizatorem była Rada sołecka Sołectwa Karmin, Urząd Miejski Gminy Dobrzyca, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pleszewie, Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Karminie. W tym roku w turnieju udział wzięło 12 sołectw. Wsie zmagały się w 10 konkurencjach m.in. bieg w nartach, przeciąganie ciągnika na czas, picie piwa przez słomkę, rzut beretem czy tratwa.

Wyniki IX Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi Gminy Dobrzyca:

I miejsce – Izbiczno

egzekwio

II miejsce – Trzebowa

II miejsce – Karminiec

IV miejsce –  Koźminiec

V miejsce – Strzyżew

VI  miejsce – Sośnica

VII miejsce – Karmin

VIII miejsce – Lutynia

IX miejsce – Karminek

X miejsce – Polskie Olędry

XI miejsce – Fabianów

XII miejsce – Dobrzyca

Wręczenia pucharów i dyplomów dokonali:  Starosta pleszewski – Maciej Wasielewski, Burmistrz Gminy Dobrzyca – Jarosław Pietrzak oraz Sekretarz gminy – Ewa Wasielewska. Ponad to każde sołectwo otrzymało nagrody: za I miejsce czek na kwotę 700 zł., za II miejsca czek o wartości 400 zł., a pozostałe sołectwa otrzymały po 3 piłki: do nogi, kosza i siatkówki.

Zmagania turniejowe zakończyła zabawa taneczna przy DJ.