Konkurs „Czytanie jest sztuką”

W dniach 11 i 12 marca 2015 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyły się eliminacje miejsko – gminne powiatowego konkursu „Czytanie jest sztuką”, ph. „Kto czyta, świat lepiej poznaje”.

11.03 rywalizowali uczniowie w kategorii I (7-9 lat). Wystąpili przedstawiciele szkół podstawowych  z Dobrzycy, Galewa, Karmina, Koźmińca i Lutyni.

Uczestników obowiązywała prezentacja dowolnie wybranych przez siebie fragmentów prozy z książek Heleny Bechlerowej.

Jury, po wysłuchaniu prezentacji postanowiło przyznać :

w kategorii I nagrody następującym uczestnikom :

I nagrodę        Idze Pankowiak                   SP w  Dobrzycy

II nagrodę      Gabrieli Wołowicz               SP w  Lutyni

III nagrodę     Julii Owczarz                       SP w  Dobrzycy

IV nagrodę     Wiktorii Prządce                  SP w Karminie

V nagrodę       Jakubowi Słojewskiemu      SP w Dobrzycy

22.03  w kategorii II (10-12 lat) rywalizowali  uczniowie szkół podstawowych  z Dobrzycy, Galewa, Karmina, Koźmińca i Lutyni. Prezentowali dowolnie wybrane przez siebie fragmenty prozy z książek Małgorzaty Musierowicz.

W kategorii II komisja przyznała nagrody  następującym osobom :

I nagrodę      Zuzannie Rogowskiej    SP w Dobrzycy

II nagrodę     Klaudii Kurkowiak       SP w Lutyni

III nagrodę   Zofii Matyniak               SP w Dobrzycy

IV nagrodę   Barbarze Szymczak       SP w Karminie

V nagrodę     Małgorzacie Tatarze     SP w Koźmińcu

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie sprawności językowej, pobudzanie wyobraźni, zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych oraz popularyzację twórczości Heleny Bechlerowej w 20. rocznicę jej śmierci i Małgorzaty Musierowicz, obchodzącej w tym roku 70. urodziny.

Wszyscy nagrodzeni będą reprezentować Miasto i Gminę Dobrzyca na konkursie powiatowym.

Organizator dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników przygotował dyplomy oraz książki polskich pisarzy współczesnych.