Konkurs „Czytanie jest sztuką”

W dniach 17 i 18 marca 2016 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyły się eliminacje miejsko – gminne powiatowego konkursu „Czytanie jest sztuką”, ph. „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością”.
W obu kategoriach wystąpili przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Dobrzyca: Dobrzycy, Galewa, Karmina, Koźmińca i Lutyni.
Uczestników obowiązywała prezentacja dowolnie wybranych przez siebie fragmentów prozy z książek polskich pisarzy współczesnych.
Jury, po wysłuchaniu interpretacji tekstów postanowiło wyróżnić po pięć osób w każdej kategorii. Zaprezentują się one na konkursie powiatowym.

kategoria I (7-9 lat) :

Laura Krawczyk SP w Koźmińcu
Wiktoria Leszczyńska SP w Dobrzycy
Jakub Słojewski SP w Dobrzycy
Julia Talarczyk SP w Galewie
Zuzanna Zych SP w Lutyni
kategoria II (10-12 lat) :

Juliusz Krawczyk SP w Koźmińcu
Klaudia Kurkowiak SP w Lutyni
Julia Owczarz SP w Dobrzycy
Iga Pankowiak SP w Dobrzycy
Zuzanna Rogowska SP w Dobrzycy
Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie sprawności językowej, pobudzanie wyobraźni, zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych oraz popularyzację twórczości polskich pisarzy współczesnych.
Organizator dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników przygotował dyplomy oraz nagrody książkowe.