Konkurs „Czytanie jest sztuką”

W dniach 14 i 15 marca 2017 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyły się eliminacje miejsko – gminne powiatowego konkursu „Czytanie jest sztuką”, pt. „Czytam, bo lubię”.

W obu kategoriach wystąpili przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych  z terenu miasta i gminy Dobrzyca: Dobrzycy, Galewa, Karmina, Koźmińca i Lutyni.

Uczestników kategorii I obowiązywała prezentacja dowolnie wybranych przez siebie fragmentów prozy z książek Zofii Staneckiej, natomiast w kategorii II, fragment prozy                       z książek polskich pisarzy współczesnych.

Jury, po wysłuchaniu interpretacji tekstów postanowiło wyróżnić po pięć osób w każdej  kategorii. Zaprezentują się one na konkursie powiatowym.

kategoria I (7-9 lat) :

Martyna Czeszyk            SP w Galewie

Laura Krawczyk             SP w Koźmińcu

Amelia Królik                  SP w Dobrzycy

Wiktoria Leszczyńska     SP w Dobrzycy

Marcelina Wolniak          SP w Lutyni

kategoria II (10-12 lat) :

Juliusz Krawczyk            SP w Koźmińcu

Iga Pankowiak                 SP w Dobrzycy

Zofia Taterczyńska         SP w Dobrzycy

Jonasz Tuźnik                  SP w  Koźmińcu

Gabriela Wołowicz          SP w  Lutyni

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie sprawności językowej, pobudzanie wyobraźni, zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych oraz popularyzację twórczości polskich pisarzy współczesnych.

Organizator dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników przygotował dyplomy oraz nagrody książkowe.