Przedstawienie teatralne pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”.

Dnia 26 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy gościli aktorzy  Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze spektaklem „Opowieści  z teczki profesora Książeczki”. Do jego obejrzenia zaprosiliśmy około 60. uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Spektakl opowiadał historię Profesora Książeczki który uwielbia czytać. W zaciszu jego leśnej pracowni powstają kolejne opowieści, które za każdym razem Profesor chowa do kolorowej teczki.

Szalony bohater przeprowadził widownię przez świat wyobraźni. Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób dzieci poznały osobiście Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Misia Chrapcia. Profesor Książeczka nie miał pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później do bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. I to właśnie dzieci uświadomiły mu to w czasie trwania spektaklu. Głównym celem dydaktycznym przedstawienia było  promowanie czytelnictwa, zachęcenie do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek, rozwijanie wyobraźni oraz ukazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni czytanie. Dzieci świetnie się bawiły, nawiązały bardzo dobry kontakt i dialog z aktorami. Uczniowie nie  mieli ochoty opuścić biblioteki, ponieważ chętnie obejrzeliby kolejny spektakl.