Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

6 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy gościła Maria Ulatowska , autorka „Sosnowego dziedzictwa”, „Pensjonatu Sosnówka”, „Domku nad morzem”, „Przypadków pani Eustaszyny”, „Kamienicy przy Kruczej”, „Całkiem nowego życia”, „Prawie sióstr”, „Rodziny z Sosnówki”. Gościliśmy również Jacka Skowrońskiego, autora powieści i opowiadań sensacyjnych. Ten duet pisarski stworzył powieść „Autorka” i jest w trakcie pisania kolejnej, obyczajowo- sensacyjnej powieści. Maria Ulatowska ma w naszej bibliotece wierne grono czytelniczek, które przybyło na spotkanie aby wysłuchać opowieści o początkach jej kariery pisarskiej, inspiracjach z których rodziły się kolejne powieści oraz planach na następne książki. Pisarka mówiła również  o tym, dlaczego zdecydowała się na pisanie w duecie i odejście od powieści typowo obyczajowej na rzecz wątków sensacyjnych i kryminalnych. Historia powstania pierwszej wspólnej powieści duetu Ulatowska- Skowroński noszącej tytuł „Autorka”  inaczej zabrzmiała z ust obojga autorów, którzy czytelnikom i słuchaczom zostawili wybór, która wersja jest dla nich bardziej wiarygodna. Jacek Skowroński, mniej u nas znany niż Maria Ulatowska, zyskał sobie dzięki spotkaniu grono czytelników, co widoczne było już po ilości zakupionych przez uczestników spotkania książek jego autorstwa. Po spotkaniu uczestnicy mieli okazję otrzymać od naszych gości autograf.