Spotkanie literacko- muzyczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy

11 kwietnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyło się spotkanie literacko – muzyczne z pisarką i ilustratorką Edytą Zarębską oraz muzykiem i kompozytorem Robertem Zarębskim, zatytułowane „Śpiewająca biblioteka”. Wzięło w nim udział ok. 60. uczniów  z miejscowej szkoły podstawowej. Pani Edyta opowiadała o swoich dziecięcych marzeniach aby zostać pisarką i o tym, jak trzeba pracować aby te marzenia stały się rzeczywistością. Pokazała dzieciom, jak powstaje ilustracja, mówiła o swoich książkach. Pan Robert przeczytał fragment książki bajkopisarki „Opowieści babci Gruni”, pokazując jednocześnie kunszt aktorski. Były zagadki, twórcze propozycje, dużo śmiechu i zabawy a także wspólna nauka i śpiewanie piosenki opowiadającej o bibliotece i marzeniach. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Na koniec do pisarki ustawiła się kolejka dzieci, które zakupiły książki i chciały otrzymać pamiątkowy wpis z autografem.