Turniej Bowlingowy Emerytów Rencistów i Inwalidów

Po raz pierwszy w pleszewskiej kręgielni w Parku Wodnym „Planty” odbył się turniej bowlingowy  Emerytów Rencistów i Inwalidów, zrzeszonych w kołach w naszym regionie. W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Rywalizacja była zacięta, ale i pełna dobrej zabawy i humoru.  Triumfowali emeryci z Dobrzycy.

Do wzięcia udziału w Turnieju Bowlingowym Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprosiły koła z naszego regionu władze Miasta i Gminy Pleszew. Zawody odbyły się 23 października 2013 r. Rywalizowali zarówno panowie jak i panie w kategorii drużynowej i indywidualnej.

Każde koło wystawiło od 3 – 5 zawodników. Każdy z nich rozegrał dla swojej drużyny jedną grę. Na wynik drużyny składały się 3 najlepsze gry. W kategorii drużynowej triumfowali emeryci z Dobrzycy, drugie miejsce zajęli gołuchowianie, jako trzeci na podium stanęli przedstawiciele koła w Gizałkach.

W klasyfikacji indywidualnej niekwestionowanym zwycięzcą był Władysław Balcer z Dobrzycy. Mistrzyniami w zbijaniu pinów okazały się także panie: Bogumiła Biernacka, która zajęła II miejsce oraz Kazimiera Kaczmarek, która zdobyła miejsce III.