X Dobrzyckie Spotkania Śpiewających Krasnali już za nami!

W połowie października w Sali Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy odbył się X Przegląd Piosenki dla Przedszkolaków  – Śpiewające Krasnale. Wzięły w nim udział przedszkolaki z gminy Dobrzyca oraz z gminy Jarocin. Po wysłuchaniu 24 wykonań jury w składzie Wojciech Maniak, Lidia Parysek oraz Ewa Balcer przyznałi następujące miejsca:

I miejsce – Maria Ratajczak z Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie za utwór „ Jestem Polakiem”

II miejsce – Martyna Zaręba z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy za piosenkę „Kolorowe listki”

III miejsce – Zofia Parzysz z Przedszkola Publicznego w Galewie za wykonanie „Jesiennego kujawiaczka”

IV miejsce – Zofia Panek z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy za „Czerwone jabłuszko”

Jury przyznało również 4 wyróżnienia, które otrzymali: Lena Talarczyk z Przedszkola Publicznego w Galewie za utwór „Przedszkole – drugi dom”, Lena Grześkowiak z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy za piosenkę „Kolorowy deszcz”, Lena Osuch z Przedszkola Publicznego w Koźmińcu za utwór „Kto tu mieszka” oraz Pola Kasprzak z Przedszkola Publicznego w Galewie za wykonanie piosenki pt. „Mam cztery lata”.

Nagrody wręczyli Dyrektor GCK Wojciech Maniak oraz Burmistrz Gminy Jarosław Pietrzak.  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom i prezent.