XII Edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy

Dnia 27 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy odbyła się XII edycja gminnego turnieju wiedzy z cyklu „Ziemia Dobrzycka Moja Mała Ojczyzna” przygotowana tradycyjnie już we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Dobrzyckiej.

Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Moje miasto – Dobrzyca”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Dobrzycy, Galewa, Koźmińca i Lutyni oraz dobrzyckiego gimnazjum.

Uczestnicy obu kategorii odpowiadali pisemnie na 20 pytań przygotowanych w formie testu.

Po zaciętej walce w kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali :

I     Julia Zych                           SP w Lutyni

II    Paulina Walendowska       SP w Dobrzycy

III    Jakub Grad                       SP w Koźmińcu

W kategorii II, gimnazjum, wyniki przedstawiają się następująco :

I miejsce    Weronika Piękna

II miejsce  Jakub Konrady

III miejsce   Nikola Maniak

Konkursowi towarzyszyła wystawa fotografii ukazujących dawną  i dzisiejszą Dobrzycę.

Tematyka konkursu doskonale wpisała się w obchody odzyskania przez Dobrzycę praw miejskich.