Na zdjęciu przemarsz orkiestry dętej

Muzyczne inspiracje w świecie przyrody

W dniach 9-11 czerwca gościliśmy Showband Rastede z Niemiec. Odbył się m.in. wspólny koncert gości i dobrzyckiej orkiestry.

Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy realizowało projekt: „Muzyczne inspiracje w świecie przyrody. W jego ramach odbyły się Spotkania członków orkiestry z Dobrzycy i Restede”

Partnerami wspierającymi projekt byli : Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Dobrzycy, Zespół Szkół Publicznych w Dobrzycy i Bank Spółdzielczy w Dobrzycy.

Celem projektu było przyczynienie się do urzeczywistnienia idei europejskich poprzez wspólne działania, poznanie i zrozumienie kultury niemieckiej i polskiej. Muzyka – uwrażliwienie społeczeństwa na jej piękno.

W tym czasie odbywały się również uroczystości związane z 50 – leciem istnienia dobrzyckiej Orkiestry Dętej. Z tej okazji, na terenie zespołu pałacowo parkowego Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, pod koronami najstarszego platana w Polsce zorganizowano koncert orkiestr. Po koncercie odbyła się wspólna biesiada.

W dniach 30 czerwca do 3 lipca orkiestra z Dobrzycy gościła w partnerskiej gminie Rastede. W Rastede delegacja wzięła udział w 65. Międzynarodowych Dniach Muzyki. W tej prestiżowej imprezie swoje umiejętności zaprezentowała również Orkiestra Dęta GCK Dobrzyca.